דף הבית
בלוג
הגברת הביטחון העצמי בעזרת טיפול בצילום

הגברת הביטחון העצמי בעזרת טיפול בצילום

האם זה נכון שצילום יכול להיות טיפולי? עוזר לנו להבין את עצמנו לעומק, את רגשותינו ואת שפת הגוף שלנו. איך יכול צלם לתת לנו את ההזדמנות למצוא את התמונה המדויקת ביותר שאנחנו רוצים וחולמים עליה, ולמצוא הרמוניה בתוכנו? היו דוגמאות לכך כשצילום הפך לאמצעי לטיפול, שיקום והבראה!

היתרון הבולט של צילום הוא שכמו בטיפול פסיכולוגי, הוא מעודד אותנו לחלוק את רגשותינו, לתאר אירועים מהעבר כך שנוכל להרגע ולפתוח את נבכי נפשנו לאמן. מלבד תמונות יפות, התהליך הזה מאפשר להבהיר דברים שקשורים לחיים ובדרך מסוימת אפילו לרפא את עצמנו. לא כל אחד יכול לגרום לנו לפתוח את עולמנו הפנימי או לחלוק את מחשבותינו האינטימיות ביותר.

קורה לעתים, שכשאנחנו שומעים את המילה "חייך", אנחנו חשים אפילו יותר מתוחים. אנחנו חוששים לגלות שבתמונה ההיא ניראה מהאופן שבו אנחנו רגילים לראות את עצמנו, גם אם הצלם ישכנע אותנו שהתמונה מושלמת. למה זה קורה? איך נוכל למזג את הצילום והפסיכולוגיה? בואו נטייל בתוכנו.

פסיכולוגים נוהגים לומר שאדם ממוצע אוהב רק 7-9 תמונות של עצמו לאורך חייו. 2 מהן מילדותו. בתמונות רבות אנחנו נראית לא טבעיים לעצמנו, לא איך שאנחנו נראית באמת. בדרך אנחנו מרגישים תחושה מוזרה אפילו לפני שאנחנו רואים את התמונה, במהלך הצילומים, למה אנחנו לא נרגעים?

ההסבר לתופעה הזאת שולח אותנו אחורה להיסטוריה: כשצילום הופיע, אנשים לא מלומדים חשבו שמדובר בעינוי עבור הדוגמן. הם האמינו שכל צילום גונב את האנרגיה והכח של המצולם. שנים חלפו מאז, אבל רבים עדין מאמינים בכך, שלצילום יש את הכח לגרום לשמחה וגם לעצבות בחייו של הדוגמן.

אם אתם פחות מאמינים באמונות תפלות, צילום יכול להפוך לטריגר ולהעיר את הרגשות והצרכים האמתיים שלכם. מקצוען יכול לגלות חלקים נסתרים של אישיותכם תחת אור הפנסים. חלקנו ממש נמנעים מלהתעמת עם החלקים האלה, אבל צילום יכול לעזור לנו לייצר פגישה יותר מודעת ולשנות את נקודת מבטנו או דעתנו על עצמנו, להעריך מחדש את העבר וההווה שלנו, למצוא דרכים חדשות לפתור בעיות, לייצר דרך חדשה של חשיבה. לכן, צילום יכול להיחשב תהליך טיפולי, שיכול לעזור לנו לראות את עצמנו מבפנים ומבחוץ.

בהשוואה שלנו לתמונות שלנו, לפעמים אנחנו חשים חסרי בטחון, מביטים באופן מוזר, מכוערים או אפילו דברים קשים יותר, מאשר בחיים עצמם. אבל האמת היא שרגשות אלה הם סימנים של מה שאנחנו חוששים ממנו. למשל, בדידות, או להיפך, מכניסתם של אנשים חדשים לחיינו. כשנלמד לאהוב את תמונה הזאת על הנייר, נשפר גם את הבטחון העצמי שלנו.

כשצלם מבקש ממכם לחייך, הוא רוצה, לפני הכל, שתחייכו לעצמכם ותהיו שמחים מתוך הקבלה את מי שאתם.

כשמסתכלים על התמונות האלה בחלוף שנים התבוננות על היציבה, המחוות והבעות הפנים, תוכלו לחור ולבקר באותם רגעים של אושר ולהתאהב בעצמכם שוב ושוב.

צלמים מספקים כל מה שאפשר כדי לעזור לנו להירגע במהלך הצילומים: מספרים לנו בדיחות, מצלמים אותנו כשאנחנו לא שמים לב או מתחילים לצלם כל דבר מסביבנו כדי לבלבל אותנו. צלם מנוסה, בדיוק כמו פסיכולוג מנוסה, יכול למצוא את המפתח לנשמתנו וליצור אוירה מיוחדת מאד של אמון מוחלט. לא תגנו על או תסגרו את עצמכם, כך שהרגשות שלכם ירחפו וייצרו את הצילום המושלם