דף הבית
בלוג
צילום אופנה כאמנות – אלגנטיות וזוהר

במהלך העשור האחרון, צילום הפך לאמנות יצירתית ותובענית כמו כל אחת אחרת. בואו נדבר על ההופעה של הז'אנר הזה ומדוע הוא קובע טרנדים לכל תעשיית האפנה.

צילום אופנה מפתה, מושך וגורם לקנאה. הוא מעניק השראה, מהמם לעתים ולא מותיר מישהו אדיש. יש לו את המוזרויות ואת החוקים שלו שעומדים בבסיסו של העולם המקצועי של הצילום המקצועי, מאחורי הקלעים שלו ושל בתי האפנה. יש לו היסטוריה ומערכת עקרונות.

Подпись Фото Хельмута Ньютона

צילום אופנה נולד כהתמחות וענף עצמאי במאה ה19, הוא הושפע על ידי המהפכה התעשייתית. הדגמא הראשונה לתמונת אפנה נחשבת כנראה האלבום של אדולף בראון, שפורסם ב1856. האלבום מכיל יותר מ250 תמונות של הברונית ורג'יניה קסטיגליונה לובשת מספר תלבושות. זה היה אוסף האפנה הראשון.

מאוחר יותר, סוכנויות פרסום החלו לעבור מגרפיקה לצילום כשיצרו אוספי אפנה, בהם עשו שימוש בסטים מבוימים, שמאוחר יותר הפכו לסטנדרט לתעשיה. משם התמונה עברה לעטר שערי מגזינים, כמו ווג, הרפר'ז באזאר וכו, ומשם לקטלוגי אפנה. מעצבים מפורסמים החלו להזמין צלמים ליצור תמונות מעודנות ואלגנטיות לקדם את האוספים האוואנגרדים שלהם. כך הפך צילום אפנה לתחום אמנות עצמאי וייחודי.

Подпись Фото Уильяма Кляйна

מעבר לכך, צילומי אופנה הפכו ליותר מאשר תמונות יפות, אלא לאורח חיים נפרד, שמשך קבוצות חברתיות לעולם הלבוש היקר, התכשיטים והמכוניות המפוארות. דוגמנית יפה אוחזת בתיק של שאנל, אנחנו, בתת מודע רוצים להיות בעלי התיק הזה. להיראות כמו הדוגמנית ולחיות את אורח החיים שלה. עולם האפנה מציג נקודת מבט ספציפית על החיים, על גישה ייחודית לחיים ועל פילוסופית חיים.

Подпись Фото Эрвина Олафа

בשנת האלפיים צלמים ומפרסמים הבינו שלא רק אפנה מוכרת, גם סקס מוכר. כך שהתעשייה החלה לייצר מראות סופר סקסיים, ששינו את דעתם של אנשים על הגבולות המקובלים של האמנות.
קמפיין של טום פורד, שפורס בתחילת שנות האלפיים, הראה מינימום בגדים ומקסימום ארוטיקה, במטרה לעורר רצון בלתי נשלט להיות בתוך התמונה או לפחות לגעת בה.

המודעות לבשם הראשון לגברים "טום פורד" הלהיט עוד יותר את הדיון. הבקבוק הונח במקומות הכי פורובוקטיביים בגוף האישה. הוא שיחק בדמיון שלנו, אבל גם הבטיח את הצלחת המעצב.

Подпись Фото Терри Ричардсона

למרות התמונות הפרובוקטיביות של צילום האפנה המודרני, היתרון הבולט שלו הוא שהוא משקף את הרוח היפה שהוא מגיע ממנה, נותן לדורות הבאים את האפשרות לראות כיצד אידאלים היופי השתנה ואיך משתנה התרבות המודרנית.

Подпись MARIOTESTINO.COM VIA TFS FORUMS